Srí Lanka - ostrov Mannar 
Splňte si svůj sen a probuďte se  
ve vlastním bungalovu na pláži 
 
Drobná investice Střední investice Větší investice Mannar Island

   
Nabídka bungalovu u moře 

 
      Obecně se u nás tvrdí, že jsou na Srí Lance obrovské vlny a v moři se tak nedá koupat. Toto ovšem neplatí o ostrově Mannar. Zde moře připomíná v období od listopadu do dubna spíše obrovské jezero, protože je téměř bez vln. V druhém půlroce, v období od května do října, kdy zde bývá větrno, se tvoří vlny v rozmezí 50cm – 1metr, což je vhodné především pro milovníky větrných sportů. Fouká zde nepřetržitý pravidelný vítr bez větších poryvů, který láká příznivce sportů jako windsurfing a kiting. Během větrného období, kdy jsou mírné vlny, se dá přejet 5km na druhou stranu ostrova (v tomto období závětrnou) a opět si užívat moře téměř bez vln. Největším mínusem Srí Lanky je divoký oceán a velké vlny, které znemožňují koupání, toto však neplatí v případě ostrova Mannar.

  Pozemky, na kterých výstavba probíhá, se nachází v naprosto klidném prostředí. V okolí nejsou žádné velké hotely ani větší města, ale i přesto není toto místo zcela opuštěné.  V sousedství se nachází dva malé klidné resorty, každý s patnácti pokoji. Jeden z nich (v současné době ve výstavbě) bude přímo zajišťovat servis pro nabízené bungalovy. (Ostrahu, úklid, údržbu zahrady, zásobování, transport apod.)

   Bungalovy nejsou vystavěny přímo u moře, ale ve vzdálenosti 30m od pláže, tato skutečnost vychází z místních zákonů. Zde je stanovena tzv. ochranná zóna (na Mannaru je to 30m), ve které nesmí stát žádná zděná stavba. I přesto je ale ze všech bungalovů zajištěn přímý výhled na moře a vstup na pláž ze zahrady. 

  Nabízí se zde dvě možnosti:


 1. Hotový bungalov – cena - 99.000 Euro. Tyto bungalovy s výhledem na moře se již začínají budovat na pozemcích o rozloze 750 m2 a budou mít přímý přístup na pláž ze zahrady. Zastavěná plocha je 105 m2 plus 15 m2 zastřešená terasa.  Uvnitř se nachází dvě ložnice o rozměrech 22 m2 se samostatnou koupelnou a WC, jídelna se společenskou místností o rozloze 14 m2, dále kuchyňka o rozloze 8 m2 a chodba o rozloze 9 m2.
1 čtverec = 1m2


2. K dispozici jsou také volné pozemky, na kterých může být vybudována stavba dle vlastního projektu. Cena takového pozemku se samozřejmě liší dle velikosti a vzdálenosti od moře.
   V případě zájmu se bungalov může stát externí součástí rekreačního areálu, který zajišťuje servis. Jeho dokončení se plánuje na konec roku 2017. Majitelé pak budou moci využívat služeb (bazén a některé další služby jako masáže, kurty) tohoto rezortu buď zcela bezplatně, nebo za velmi zvýhodněné ceny. Po dobu nepřítomnosti majitele zde bude zajištěna neustálá ostraha, pravidelné větrání, běžný úklid a údržba včetně péče o zahradu.
  Výhodou také je, že si majitel může libovolně bungalov pronajímat dalším zájemcům ať už přímo, nebo prostřednictvím různých serverů. Ze strany resortu pak bude mít zajištěn plný servis. Po vzájemné dohodě může v případě potřeby dojít i k vytěžování bungalovu ze strany resortu.Ekonomická rozva a tabulka návratnosti investice

Pořizovací náklady 99 000  Euro
Denní pronájem    150  Euro/den
Cena za jeden pokoj + zázemí 75  Euro/den
Denní náklady   20  Euro/den
Praní, úklid, servis   10  Euro/den
Voda, elektřina   5  Euro/den
Amortizace vybavení   5  Euro/den
Denní příjem   130  Euro/den
Měsíční údržba (Hlídání, údržba, servis) 100  Euro/měsíc
Roční údržba (Hlídání, údržba, servis) 1 200  Euro/rokObsazenost Roční příjem Návratnost
100  dnů/rok 11 800  Euro 8,4  let
150  dnů/rok 18 300  Euro 5,4 l et
200  dnů/rok 24 800  Euro 4,0  let
250  dnů/rok 31 300  Euro 3,2  let


 9/3 Mahahena Kanda, Naotunna, Kottegoda, Matara, Sri Lanka. Tel.:+ 94_773_909_773   E-mail: tours@lankapro.com